REJS PO KARAIBACH

MSC

 

MSC Cruises jest największą prywatną włoską linią rejsową. Powstała w 1988 roku i wchodzi w skład Mediterranean Shipping Company - firmy należącej do największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się morskim przewozem kontenerów (ponad 200 statków).

Linia MSC proponuje atrakcyjne trasy po Morzu Śródziemnym, Europie Północnej, Karaibach, Ameryce Południowej i Afryce. Obecnie flota MSC liczy 12 statków. W marcu 2013 roku w swój pierwszy rejs wypłynie MSC Preziosa.

Od początku swojej działalności MSC Cruises stara się łączyć morskie tradycje z śródziemnomorską kulturą i kuchnią, wdrażając firmową filozofię: Innowacja = Tradycja.

Linia uczyniła prawdziwy włoski serwis integralną częścią swojego działania i elementem, który wyróżnia MSC Cruises na światowym rynku cruisingowym. MSC Cruises proponuje również rodzinną formułę rejsu. Na wszystkich statkach MSC dzieci do 18 lat podróżują bezpłatnie lub płacą minimalne opłaty.

MSC Armonia ****
MSC Divina ****+
MSC Fantasia ****+
MSC Lirica ****
MSC Magnifica ****+
MSC Musica ****+
MSC Opera ****
MSC Orchestra ****+
MSC Poesia ****+
MSC Preziosa ****+
MSC Sinfonia ****
MSC Splendida ****+
MSC Meraviglia ****+
MSC Seaside ****+
MSC Seaview ****+

COSTA

Costa Crociere jest włoską linią rejsową powstałą 60 lat temu w Genui. W roku 1997 stała się częścią prestiżowej spółki Carnival Corporation & plc, światowego lidera w przemyśle morskim. Obecnie posiada 12 statków pasażerskich a do roku 2012 poszerzy swoją ofertę o 5 kolejnych. Każdy z nich stworzony został w wyjątkowym i unikalnym stylu, łączącym klasykę z nowoczesnością a jednocześnie podkreślającym włoskie pochodzenie. Załogę statków tworzy 14000 osób z 80 państw, dzięki czemu każdy pasażer może poczuć się na pokładzie jak w domu. Obsługa posługuje się pięcioma językami: włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim a na wybranych statkach również rosyjskim i portugalskim.

Na statkach pasażerowie mogą skorzystać z siłowni, sauny czy jacuzzi a ponadto kilka z nich oferuje nowoczesne centrum odnowy biologicznej – Samsara Spa, bezpośrednio połączone z wybranymi apartamentami i kabinami.

Costa jest jedną z największych linii rejsowych, docierającą w dalekie zakątki świata, takie jak: Dubaj, Chiny czy Mauritius, proponuje również bogatą ofertę rejsów po Morzu Śródziemnym, Morzu Bałtyckim, Południowej i Środkowej Ameryce, Europie Północnej, Oceanie Indyjskim oraz na Karaiby. Ponadto posiada prywatną wyspę, leżącą na Morzu Karaibskim Catalina Island.

Od 2005 roku linia wspiera międzynarodową organizację ekologiczną WWF (World Wildlife Fund) w działaniach dotyczących ochrony najbardziej zagrożonych, a jednocześnie niezwykle cennych obszarów morskich: Morza Śródziemnego, rejonów Dużych Antyli i północno-wschodniej Brazylii. Ponadto, jako firma przyjazna środowisku, nagrodzona została „Zieloną Gwiazdą”, przyznawaną w oparciu o najwyższe standardy ochrony naturalnego ekosystemu mórz i oceanów. W roku 2007 znalazła się w pierwszej dwudziestce najlepszych włoskich, znanych na rynku światowym i odnoszących największe sukcesy firm, w dwóch prestiżowych rankingach. W tym samym roku na pokładzie statków znalazło się w sumie ponad 1.1 miliona pasażerów, co stanowi dotychczasowy rekord w historii europejskich linii rejsowych.


Costa Atlantica ****

Costa Deliziosa ****+
Costa Diadema ****+
Costa Fascinosa ****+
Costa Favolosa ****+
Costa Fortuna ****
Costa Luminosa ****+
Costa Magica ****
Costa Mediterranea ****
Costa Pacifica ****+
Costa Serena ****+
Costa Victoria ****
Costa neoRomantica ****
Costa neoRiviera ****
Costa neoClassica ****

PULLMANTUR

 

Pullmantur jest hiszpańską linią rejsową, która powstała w 1971 roku. Początkowo funkcjonował jako tour operator organizujący autobusowe wycieczki po Hiszpanii a później po całej Europie. W latach 80. Pullmantur otworzył linie czarterowe latające na trasach krótkodystansowych np. do Londynu, Paryża, Rzymu czy Madrytu. Na początku lat 90. linia zainaugurowała pierwszy długodystansowy lot na Karaiby. Pod koniec lat 90. Pullmantur dołączył do przemysłu morskiego. W 2005 roku Pullmantur wprowadził do swojej oferty rejsy z ofertą All Inclusive. Obecnie posiada 6 statków pasażerskich: Empress, Ocean Dream, Zenith, Sovereign, Pacific Dream oraz Bleu De France.

Linia w swojej ofercie posiada rejsy na Karaiby z przelotem z Madrytu w cenie, po Morzu Śródziemnym, Czerwonym oraz Bałtyckim.

Empress ****

Horizon CdF ***+

Monarch ****

Sovereign ****

Zenith ***+

NORWEGIAN CRUISE LINE

 

Norwegian Cruise Line (NCL) jest międzynarodową korporacją, w skład której wchodzą trzy firmy Norwegian Cruise Line, NCL America i Orient Lines. Flota NCL posiada aktualnie 16 statków, a dwa kolejne powstaną w 2007 roku. W lutym 2000 roku, linia NCL stała się częścią Star Cruises Group, trzeciej, największej korporacji cruisingowej na świecie. Europejski oddział NCL ma siedzibę główną w Wiesbaden w Niemczech i zatrudnia 45 osób.

 

Norwegian Cruise Line od lat wyznacza kierunek rozwoju światowego cruisingu. W 2000 roku linia wprowadziła nową formułę rejsu tzw. FREESTYLE CRUISING, polegającą na dostosowaniu się do wymagań i zmieniających się potrzeb pasażerów, a dotyczącą systemu serwowania posiłków, ubioru, rozrywki oraz serwisu. Na każdym statku znajduje się ok. 10 restauracji oferujących co wieczór inne menu – wybór należy do klienta – może jeść gdzie chce i kiedy chce. Ubiór również jest dowolny. Na każdym statku są restauracje, w których nie wymaga się od gości strojów wieczorowych. Zwiększono również liczbę załogi i podwyższono i tak doskonały już serwis. Bogaty program wycieczek fakultatywnych i zajęć animacyjnych na pokładzie wzbogacono o nowe propozycje.

 

Statki NCL odwiedzają przez cały rok Wyspy Karaibskie, Bermudy, Bahamy i Hawaje, proponując duży wybór programów i bardzo atrakcyjne ceny. W ofercie NCL są również rejsy po Alasce, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Południowej, Europie Północnej oraz Morzu Śródziemnym.

Rejsy NCL to również doskonała propozycja na wakacje dla całej rodziny. Linia proponuje atrakcyjne ceny dla dzieci a specjalne programy, kluby i animatorzy zapewniają małym pasażerom wiele atrakcji. NCL zaprasza również klientów do połączenia rejsu z pobytem wypoczynkowym proponując atrakcyjnie usytuowane hotele bardzo dobrej klasy. Specjalne pakietowe ceny zawierają transfery z portu do hotelu lub z hotelu do portu.

 

Norwegian Cruise Line rozpoczęła swą działalność w 1966 roku i od razu stała się niezwykle łatwo rozpoznawalną marką północnoamerykańskiego przemysłu crusingowego. Wśród wielu rozlicznych nagród należy wymienić tą przyznaną w 2005 roku przez czytelników Porthole Cruise Magazine o nazwie Best Alternative Dinnig Room Cuisine oraz dwie nagrody Cruise Innovation Awards przyznane przez Cruisecritic.com za najbardziej innowacyjne rozwiązania w sprawie pokładowego programu żywieniowego oraz stworzenia i rozwoju pionierskiego programu kuchni regionalnych.

 

Norwegian Breakaway ****+

Norwegian Dawn ****

Norwegian Epic ****+

Norwegian Escape *****

Norwegian Gem ****+

Norwegian Getaway *****

Norwegian Jade ****

Norwegian Jewel ****

Norwegian Pearl ****+

Norwegian Sky ****+

Norwegian Spirit ****

Norwegian Star ****

Norwegian Sun ****

Pride of America ****

CELEBRITY CRUISES

Pięciogwiazdkowa Linia Celebrity Cruises rozpoczęła swoją działalność w 1989 roku i jest najmłodszą kompanią wśród liderów turystyki morskiej. Celem twórców było stworzenie produktu o bardzo wysokiej jakości po rozsądnej cenie. W ciągu kilku lat firma odniosła ogromny sukces zdobywając liczne nagrody, m. in. w 2003r. siedem statków Celebrity znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych dużych statków świata. „Królewskie traktowanie” w Celebrity jest jednym z głównych założeń. Podczas rejsu pasażerowie czują troskę, zainteresowanie i są ciągle rozpieszczani. Na jedną osobę z personelu przypada dwóch gości. Kabiny i pomieszczenia ogólnodostępne są wyjątkowo luksusowe i przestronne – zachowując swobodny i wygodny charakter. Celebrity jest szczególnie chwalone i doceniane za wyśmienitą kuchnię, od oficjalnych kolacji po przytulną atmosferę stylowych restauracji, serwujących specjały kulinarne z całego świata. Linia dokonała także rewolucji w dziedzinie salonów Spa (największe i najlepiej wyposażone centra odnowy biologicznej w całej branży), tworząc luksusowe salony AquaSpa gdzie można poddać się egzotycznym kuracjom z całego świata. Statki Celebrity Cruises zawijają do ponad 200 ekscytujących portów na świecie w tym w Europie, na Alasce, Karaibach, w Ameryce Północnej i Południowej. Linia obecnie posiada 11 statków podzielonych na cztery klasy: Century, Xpedition, Millennium i Solistce.

Celebrity Constellation *****

Celebrity Eclipse *****

Celebrity Equinox *****

Celebrity Infinity *****

Celebrity Millennium *****

Celebrity Reflection *****

Celebrity Silhouette *****

Celebrity Solstice *****

Celebrity Summit *****

Celebrity Xpedition *****

ROYAL CARIBBEAN

 

Royal Caribbean International to jedna z największych i najnowocześniejszych kompani morskich na świecie. Została założona w 1968 roku przez trzy norweskie przedsiębiorstwa. Firma zrewolucjonizowała rynek rejsów i urosła do rangi lidera. W 1993 roku kompania weszła na giełdę w Nowym Jorku, a rok później otworzyła swoją kwaterę główną w Miami na Florydzie. W 1997 roku RCI połączyło się z inną dużą linią Celebrity Cruises.

Obecnie posiada 22 luksusowe statki podzielone na sześć klas: Oasis, Freedom, Voyager, Radiance, Vision i Soveregin. Linia jest właścicielem największych i najnowocześniejszych statków na świecie w tym zwodowanego w listopadzie 2009 roku największego statku świata - Oasis of the Seas, który zabiera na pokład aż 5400 pasażerów.

Statki RCI oferują swoim gościom mnóstwo atrakcji m. in.: lodowiska, aqua parki, ściany wspinaczkowe, pola do mini golfa, boiska do gier, centra fitness, amfiteatry z fascynującymi pokazami, kasyna, sklepy.

Po dwóch dekadach skupiania się głównie na Karaibach, linia poszerzyła swoją ofertę i proponuje obecnie atrakcyjne rejsy do wszystkich zakątków świata: Azja, Alaska, Australia, Nowa Zelandia, Bermudy, Karaiby, Kanada, Dubaj, Europa, Hawaje, Meksyk, Ameryka południowa.

Anthem Of The Seas *****

Ovation Of The Seas *****

Adventure Of The Seas *****

Allure Of The Seas *****

Brilliance Of The Seas *****

Enchantment Of The Seas ****

Explorer Of The Seas *****

Freedom Of The Seas *****

Grandeur Of The Seas *****

Independence Of The Seas *****

Legend Of The Seas *****

Liberty Of The Seas *****

Majesty Of The Seas *****

Mariner Of The Seas *****

Navigator Of The Seas *****

Oasis Of The Seas *****

Quantum Of The Seas *****

Radiance Of The Seas *****

Rhapsody Of The Seas ****

Serenade Of The Seas ****+

Splendour Of The Seas *****

Vision Of The Seas *****

Voyager Of The Seas *****

Harmony Of The Seas *****

ABC REJSÓW

 
 

Żadne inne wakacje nie dadzą Ci możliwości zwiedzenia tylu miejsc w ciągu kilku dni. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że marzyłeś o zobaczeniu Wysp Greckich ale współtowarzysz podróży wolał Riwierę Turecką? Ktoś musiał zrezygnować. Podczas rejsu możliwe by było spełnienie obu tych marzeń, a nawet kilku więcej. Co więcej, zwiedzasz wiele miejsc bez konieczności zmieniania hotelu, uciążliwych podróży i nieustannego pakowania i rozpakowywania walizek. Przemieszczając się między portami statkiem, możesz korzystać z wielu rozrywek i atrakcji dostępnych na statku. Tylko na rejsie możliwe jest opalanie się, pływanie, jedzenie wykwintnych potraw, uczestnictwo w animacjach, imprezach tanecznych, oglądanie przedstawień w teatrze i uprawianie sportu podczas pokonywania dalekich tras.

 
Korzystne ceny. Wbrew powszechnej opinii rejsy nie są rozrywką tylko dla najbogatszych. Wystarczy zastanowić się, ile musielibyśmy zapłacić za wakacje, które oferują hotele w standardzie chociaż zbliżonym do przeciętnego standardu na statku, dodać do tego nieograniczone możliwości korzystania ze wszystkich atrakcji, bogate menu - podczas rejsu można by właściwie nie wstawać od stołu, a i tak nie spróbowalibyśmy wszystkiego, doskonały serwis kabinowy, obsługę w barach i restauracjach i możliwość zobaczenia wielu miejsc. Kupując rejs w promocyjnej cenie możesz otrzymać dużo więcej za te same pieniądze, które zapłaciłbyś jadąc na urlop do hotelu w Grecji, Turcji czy Egiptu. Wielu armatorów, z myślą o najmłodszych podróżnikach, proponuje im rejs gratis lub tylko za opłaty portowe, a w niektórych przypadkach ceny te obowiązują nawet do 17-go roku życia!
 
Rejsy są relaksujące. Wiele osób, które złapały bakcyla cruisingu twierdzi, że pływają dlatego, że na rejsie można wyłączyć myślenie o codzienności. Po wejściu na statek, przez cały czas trwania rejsu, jedyną rzeczą, o której musisz myśleć jest tylko to, w jaki sposób odpoczywać, co do jedzenia wybrać i w jaki sposób spędzić czas w porcie. To załoga dba o czystość w kabinie, o to, abyś był dobrze nakarmiony, abyś nigdy się nie nudził, a nawet zajmie się Twoimi dziećmi, które mogą uczestniczyć w animacjach, dostosowanych do ich wieku. W wielu miejscach Twój telefon komórkowy nie będzie miał zasięgu, więc nikt nie będzie Cię niepokoił telefonami z pracy!
Jedzenie - na rejsie każdy znajdzie coś dla siebie. Na statkach wycieczkowych pracują najlepsi szefowie kuchni, którzy przygotowują wykwintne posiłki, ale jeśli jesteś fanem fast foodów, to dostępne są również pizza, hamburgery i frytki. Możesz wybierać spośród potraw w bufecie samoobsługowym, w którym do wyboru są sałatki, mięsa, ryby, owoce morza, zupy, kanapki i wiele innych, a wszystko świeże i najlepszej jakości. Istnieje również możliwość jedzenia w restauracji, gdzie obsłużony zostaniesz przez sympatycznego kelnera lub zamówienia posiłku do pokoju. Ponadto na statkach wycieczkowych tradycją jest przygotowywanie tradycyjnych dla odwiedzanych miejsc posiłków, nie musisz więc szukać lokalnej restauracji w porcie, aby zaznać smaku miejscowych potraw.
 
Niepowtarzalna atmosfera - w żadnym innym miejscu nie doświadczysz tylu wrażeń! Zaczynając od porannego fitnessu, konkursów i zabaw organizowanych przez grupy animacyjne, kursów tańca, pokazów, kończąc na zjawiskowych przedstawieniach w teatrze, muzyce na żywo, dyskotekach. Ale to nie wszystko! Na statkach dostępne są salony SPA, fryzjer, siłownia, ściany wspinaczkowe, boiska i wiele, wiele innych atrakcji, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. A to wszystko uzupełnione szerokim uśmiechem, którym codziennie obdarzają Cię członkowie załogi.
 
Cena zawiera: Zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii, wyżywienie - 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami, bufet lub przekąski o północy, napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych, serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, serwis kabinowy, korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen, jacuzzi, sala fitness, itp.), udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (wieczór kapitański, przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.).
 
Cena rejsu nie zawiera: kosztów dojazdu do portu; ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów; korzystania z barów na statku, mini baru w kabinie oraz napojów zamawianych w restauracji, wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu, korzystania z punktów usługowych na statku tj.: fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internetu oraz wydatków osobistych, napiwków dla obsługi na statku (kwota uzależniona od długości rejsu). Cena rejsu nie obejmuje również kosztów wymaganych wiz. Pracownicy naszego biura udzielają Informacji czy na trasie wybranego rejsu wymagane są wizy oraz pomagają w ich uzyskaniu.
 
UWAGA! Podczas rezerwacji rejsu należy zwrócić uwagę na opłaty portowe (zawsze osobno wyszczególnione w cenniku rejsu). Niektóre linie wliczają opłaty portowe w cenę rejsu (wtedy w tabelce z cennikiem opłaty portowe oznaczone są jako "w cenie"), inne natomiast liczą je osobno, a ich kwotę należy doliczyć do ceny za kabinę.
Niektórzy armatorzy, np. Pullmantur Cruises oferują rejsy All Inclusive.